Iveta, telefonní operátorka

21. 06. 2021 Kateřina Kopecká

Iveta v Comdata PRO pracuje skoro rok. Velice si cení pracovních podmínek jako je volitelná pracovní doba, fajn kolektiv a práce, kterou si nenosí domů. Naučila se u nás skvěle komunikovat a podařilo se jí odbourat řadu bariér. V osobním i pracovním životě umí lépe reagovat a nepříjemné situace řeší s větším nadhledem. To připisuje právě práci v zákaznickém centru. Její postižení jí naštěstí dovoluje pracovat. Iveta měla v mládí těžkou autonehodu, při které přišla o ruku a částečnou pohyblivost druhé ruky. S postižením se postupně vyrovnala, ale musela se toho spoustu naučit, aby byla samostatná.

 

Na dotaz, co pro ni bylo nejtěžší odpovídá: „Nejhorší to bylo v pubertě na prvním stupni, kde mě kvůli mému postižení šikanovali. Byly to devadesátky, kde každé viditelné postižení bylo tabu. Lidi se schovávali do ústavu a když ne, tak na ně koukala celá ulice, nebo naopak zavírali oči. Teď je už úplně jiná doba. Šikana mě dohnala k rozhodnutí přejít na Kociánku, což je centrum ucelené rehabilitace dětí i dospělých se zdravotním postižením. Podporují vzdělávání a zapojení do společnosti."

Iveta se ale nedala a nakonec vystudovala gymnázium a sociální práci v Českých Budějovicích. Její životní motto je „co mě nezabije, to mě posílí“ a Iveta je velmi silný člověk. 

Ve svém volném čase leze po skalách se skupinou lidí, kteří organizují adrenalinové zážitky pro lidi s postižením. Mimo jiné organizují také velmi nevšední akci „slaňování vozíčkářů z Nuselského mostu“.

Ivetu práce u nás baví, i přesto, že má kvůli svému postižení mírně pomalejší tempo při zadávání údajů do systému. Její supervizor jí však vychází vstříc a nijak na ni netlačí. Respektuje její individuální potřeby, protože Ivetu zná a ví, že to nemá jednoduché. Ne všude se setkala s takovým přístupem. Ze strany jiných zaměstnavatelů cítila strach a nedůvěru, že zadanou práci nezvládne, a z toho důvodu kolikrát ani nedostala šanci je přesvědčit o opaku. Ivet je statečná ženská, která se v životě musela poprat s nejednou překážkou a my jsme moc rádi, že se naše životy střetly.